Prostatos vėžio profilaktikos programa

Šiuo metu Lietuvoje prostatos vėžys yra dažniausia vyrų onkologinė liga. Per metus nustatoma jau apie 2000 naujų atvejų, sergamumas šia liga nuolat auga. Prostatos pokyčiai dažnai prasideda dar jaunystėje, tačiau nerodo jokių simptomų. Dažniausiai prostatos sutrikimais vyrai pradeda skųstis apie 50 -uosius metus, kai sutrinka šlapinimosi ar lytinė funkcija.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=268622&p_query=Prie%F0in%EBs%20liaukos%20v%EB%FEio%20ankstyvosios%20diagnostikos%20programa%20&p_tr2=2

Siekiant anksti diagnozuoti dar pagydomus prostatos pokyčius nuo 2005 metų Lietuvoje veikia prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Kiekvienas vyras, sulaukęs 50-ies, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją ir atlikti kraujo tyrimą, kuris parodo PSA (prostatos specifinis antigenas) kiekį kraujyje.  Programa leidžia vieną kartą per 2 metus šį tyrimą vyrams atlikti nemokamai.  Padidėjęs prostatos specifinio antigeno kiekis parodys pokyčius, vykstančius prostatoje. Jie gali atsirasti ne tik dėl vėžio, bet ir dėl gerybinių pokyčių, tokių kaip hiperplazija, kitaip vadinama prostatos išvešėjimu.

Profilaktinė prostatos vėžio programa pasiekiama visiems Lietuvos Respublikos gyventojams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu. Prostatos specifinio antigeno gydymo įstaigose vyrams nuo 50 iki 75 metų atliekamas nemokamai 1 kartą per du metus. Taip pat nemokamai tiriami ir vyrai nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu.

Jei pirminio kraujo tyrimo rezultatas yra normų ribose, tuomet tikrintis reikia po metų. Jei rezultatas yra pakitęs, šeimos gydytojas siunčia pacientą urologo konsultacijai. Konsultacijos metu gydytojas apčiuopos būdu bei ultragarsiniais ir kitais tyrimais patikrina prostatą. Jei reikia, paimama biopsija, kuri toliau tiriama laboratorijoje.

UAB „Patologijos diagnostika“ laboratorija įsikūrusi šalia onkologijos instituto, todėl pacientai gali kreiptis tiesiogiai į gydytojų patologų komandą dėl greitesnio ištyrimo, jau turimų preparatų peržiūros, gydytojo patologo konsultacijos ir kitais klausimais.

 

Gimdos kaklelio vėžio profilaktikos programa

...

Daugiau

Storosios žarnos profilaktikos programa

...

Daugiau

Prostatos vėžio profilaktikos programa

...

Daugiau