Gimdos kaklelio vėžio profilaktikos programa

Gimdos kaklelio vėžys pasaulyje yra antras pagal dažnumą moterų onkologinis susirgimas. Gimdos kaklelio vėžys atsiranda iš pakitusių gimdos kaklelio gleivinės epitelinių ląstelių. Tuos pokyčius lemia daugybė veiksnių: stresas, imuninės sistemos pokyčiai, virusai (ŽPV), gyvenimo būdas, ligos ir kt. todėl labai svarbu nuolat sekti visų moterų sveikatą. Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, siekiant sumažinti sergamumą ir mirčių nuo gimdos kaklelio vėžio skaičių, vykdoma Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, apmokamų iš iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšų, finansavimo programa

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/oldsearch.preps2?Condition1=236681&Condition2=

Ši programa yra skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Programai priklausanti moteris vieną kartą per 3 metus gali pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio nemokamai. Šią paslaugą teikia gydymo įstaigos, vykdančios teritorinių ligonių kasų programas. Moterys yra informuojamos apie pasitikrinimo galimybę ir kviečiamos atvykti į savo gydyto įstaigą. Apžiūros metu atliekamas citologinio tepinėlio (gali būt aktyvi frazė, kurią paspaudus būtų aprašymas) tyrimas. Gavus jo rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę. Pacientei šie tyrimai yra nemokami.

UAB „Patologijos diagnostika“ bendradarbiauja su valstybinėmis ligonių kasomis nuo 2009 metų.

Gydytojos Lauros Sakalauskienės komentaras:

Laura Sakalauskiene
Lietuvoje dažnai klystama manant, kad užtenka pasitikrinti vieną kartą per tris metus, nes taip finansuoja valstybė. To tikrai nepakanka, jei nori laiku aptikti galimus susirgimus. Įvairiose šalyse intervalai tarp patikrų yra skirtingi. JAV kovos su vėžiu draugija rekomenduoja įprastą PAP citologinį tyrimą atlikti moterims vieną kartą per metus, o citpologinį skystų terpių tyrimą 1 kartą per 2 metus.

Studija – GIMDOS KAKLELIO PATOLOGIJOS PATIKROS SKATINIMAS

Gimdos kaklelio vėžio profilaktikos programa

...

Daugiau

Storosios žarnos profilaktikos programa

...

Daugiau

Prostatos vėžio profilaktikos programa

...

Daugiau