Odos biopsijų tyrimai

Odos biopsija yra procedūra, kurios metu pašalinamas odos audinių mėginys. Jis paruošiamas laboratorijoje ir tiriamas mikroskopu.

Biopsijos imamoms keliais būdais. Tai priklauso nuo pakitusios odos ploto, dydžio ir vietos. Odos mėginys dedamas į formaldehido tirpalą arba pristatomas į laboratoriją steriliame inde, jei yra įtariama infekcija. Patekęs į laboratoriją mėginys yra ruošiamas specialistų ir toliau tiriamas mikroskopu.

Odos biopsija dažniausiai atliekama siekiant diagnozuoti odos vėžį, kuris gali būti įtariamas, kai oda pakeičia spalvą, formuojasi įvairūs dariniai arba ilgai negyja traumos. Odos vėžys yra labiausiai paplitęs vėžio tipas.

Laiku atlikta biopsija leidžia nustatyti ankstyvą diagnozę ir paskirti sėkmingą gydymą.

Odos biopsija daroma siekiant diagnozuoti odos ligas, tokias kaip psoriazė, skleroderma, melanoma bei bakterinės ir grybelinės odos infekcijos.

Prieš odos biopsijos paėmimą pasakykite savo gydytojui, jei

  • Vartojate kokių nors vaistų, ypač priešuždegiminių vaistų. Priešuždegiminiai vaistai gali keisti mikroskopinio preparato vaizdą ir taip sumažinti diagnozės tikslumą.
  • Yra alergija bet kokiems vaistams.
  • Turėjote kokių nors kraujavimo sutrikimų arba vartojate kraują skystinančius vaistus.
  • Yra arba gali būti nėštumas.

Biopsijos yra imamos keliais būdais:

Odos paviršiaus nuskutimas. Vieta, iš kurios bus imama biopsija, yra nuskausminama ir, naudojant chirurginį peilį (skalpelį), nuskutama arba nupjaunama pakitusi odos dalis.

odos nuskutimas

Prakalo biopsija. Vieta, iš kurios bus imama biopsija, yra nuskausminama ir, naudojant specialų įrankį, sukamaisiais judesiais pašalinama norima ištirti odos dalis.

prakalo

Iškirpimas. Vieta, iš kurios bus imama biopsija, yra nuskausminama ir, naudojant skalpelį, pašalinama tyrimui skirta odos dalis.

Specialaus pasirengimo prieš atliekant odos biopsijos paėmimą nereikia. Pasikalbėkite su savo gydytoju apie visus rūpimus klausimus, susijusius su procedūros rizika.