P A T O L O G I J O S D I A G N O S T I K A

Prašome palaukti, kraunasi...

P.Baublio g. 4, LT-08406 Vilnius (85) 250 5781 info@patologija.lt

Apie Mus - Patologijos diagnostika

Apie Mus

Apie pažangiausių patologijos tyrimų laboratoriją

Dabar sunku būtų rasti šeimą, kurios giminės nebūtų palietusi ši klastinga liga. Todėl labai svarbu kuo efektyviau panaudoti šiuolaikinės diagnostikos technologijas. Jos leidžia itin anksti pastebėti bet kokį sunkų susirgimą, o pacientas turi daugiau vilties pasveikti.

Įsteigti pirmąją mūsų šalyje tokią privačią laboratoriją viliojo ir naujų išbandymų profesinėje srityje siekis. Jau buvau sukaupęs solidžią patirtį 2000 m. įkurtoje pirmoje Lietuvoje privačioje kraujo ir šlapimo tyrimų laboratorijoje „Medicina practica“. Ji greitai tapo vienu iš patikimiausių laboratorinių tyrimų tinklų Baltijos šalyse.

Tai buvo stipri atspirtis naujam žingsniui, todėl 2008 m. Vilniuje Santariškėse pradėjau kurti Patologijos diagnostikos laboratoriją, atliekančią aukščiausių standartų histologinius ir citologinius tyrimus.

Iškart įdiegėme pažangiausią Lietuvoje visiškai automatizuotą tyrimų technologiją, kuri užtikrina kiekvieno preparato tobulą paruošimą. Tai labai svarbu tyrimo tikslumui. Be to, ši technologija yra visiškai saugi darbuotojams ir aplinkai.

Patologijos diagnostikos laboratorijoje sukurtos išskirtinės darbo vietos pritraukė vienus iš geriausių šalyje gydytojus patologus. Jiems šiuolaikinės technologijos leidžia išnaudoti didžiulę patirtį ir žinias, įgytas JAV, Anglijos, Vokietijos ar Austrijos laboratorijose. Taigi ir naujausios technologijos, ir personalas užtikrina kokybiškus tyrimų atsakymus.

2008 m. spalio 15 d. Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos suformuota ekspertų komisija UAB „Patologijos diagnostika“ pasiruošimą įvertino puikiai ir suteikė licenciją veiklai (licencijos Nr. 3205).

Vos praėjus mėnesiui prestižinė HOLOGIC UK Training school suteikė sertifikatą, patvirtinantį, kad “Patologijos diagnostika” laboratorijos gydytojos patologės dr. Jolita Rimienė ir dr. Aušrinė Barakauskienė išlaikė egzaminą: turi teisę tirti ir vertinti ThinPrep sistema paruoštus mėginius.

Taip tapome pirmąja laboratorija Rytų Europoje, įdiegusia skystų terpių ThinPrep sistemą. Atsivėrė naujos galimybės Lietuvoje daug greičiau ir tiksliau diagnozuoti ankstyvąjį vėžį, lėtines ligas, efektyviau atlikti onkologinių susirgimų profilaktiką.

Pirmieji laboratorijos metai buvo labai intensyvūs. Stengiamės iš visų jėgų, kad įrodytume privačios patologijos tyrimų laboratorijos reikalingumą.

Šiandien mumis pasitiki didžiausios šalies gydymo įstaigos: Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė, privati ligoninė „Kardiolita“, „Northway“ medicinos centrai, Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika, Kauno Šilainių poliklinika ir kt. Mūsų specialistai mielai padeda įvertinti ir kitose laboratorijose paruoštus preparatus.

Mūsų bendras tikslas – anksti nustatyti vėžinius susirgimus ir išgelbėti kuo daugiau gyvybių.

Pagarbiai, Svajūnas Barakauskas.
Patologijos diagnostikos laboratorijos įkūrėjas ir vadovas